Ринок електронних пристроїв досить різноманітний. Крім звичних гаджетів представлені і транспортні засоби. Один із них — гіроборд. У статті розберемо, як влаштований пристрій, функціонує та в чому його переваги.
Конструкція
Зовні гаджет є платформою на двох колесах. Але зовнішня простота оманлива. Усередині борд набагато складніший. Гіроскопічні датчики забезпечують плавні рухи. Вони розташовані вздовж усього корпусу й десятки тисяч разів за хвилину активно збирають дані про розташування тіла райдера. Їх передають процесору для швидкої обробки. Серцем пристрою є материнська плата та контролери. Вони забезпечують працездатність девайса. Джерело енергії — вбудований місткий акумулятор. Він безпосередньо впливає на швидкість та дальність їзди. Є начинка і для коліс. Це два потужні електричні мотори, які здатні перевозити людину вагою від 60 до 120 кг. Про додаткові опції. На розсуд виробника можуть бути встановлені: USB-порт, вбудовані динаміки, дисплей, підсвічування. Такі дрібниці в принципі не впливають на функціональність пристрою, але підіймають його вартість. Якщо вам цікаві саме такі моделі, то можна купити гіроборд на ALLO.
Принцип дії
Основну функцію виконують вбудовані гіроскопічні датчики. У момент, коли людина стає на платформу, вони вловлюють навіть найменшу зміну положення транспортного засобу на землі та швидко передають інформацію до спеціальної системи, яка керує балансом. Якщо їздок нахиляється вперед, борд їде у цьому напрямку. Легке натискання ногою вправо або вліво забезпечує відповідний поворот. Легкий нахил назад — і зупинка. Лише пара тренувань і ви станете впевненим райдером.
Основні переваги
Гіроборд — це транспортний засіб, який дарує задоволення від їзди. Основні переваги транспортного засобу:
- Їзда допомагає долати відстань до 20 км, уникаючи заторів. Важливо лише прокласти правильний маршрут. Загалом можна скомбінувати поїздку: проїхати трохи на дошці та трохи на метро чи у громадському транспорті.
- Подорож допомагає розвивати відчуття балансу, зміцнює м’язи всього тіла.
- Крім того, дошка, що рухається, активно тренує різні частини головного мозку, які відповідають за координацію.
Зверніть увагу, що завдяки гумовим шинам дошка спокійно їде практично будь-якою поверхнею. А вбудований двигун забезпечує швидкість щонайменше 12 кілометрів на годину.
Як правильно доглядати
Щоби прилад прослужив максимально довго, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- Перед виходом на вулицю заряджайте пристрій, відстежуйте об’єм батареї.
- Уникайте інтенсивної вологості. Небажано їздити на борді в дощ чи сніг.
- За умови поїздок у холодну пору року, зайшовши в будинок, слідкуйте за утворенням конденсату на дошці і швидко приберіть вологу.
Уникайте важких інтенсивних механічних впливів, не кидайте борд.